טיולים לחברות - צ'ופר אמיתי


המשבר הכלכלי הגדול של העשורים האחרים מתקרב לקיצו, לפחות כל אומרים. אמנם בישראל המשבר היה פחות נורא מבמקומות אחרים בעולם אולם בכל זאת, חטפנו. מי שחטף יותר מכולם היו העובדים של החברות הגדולות שאיבדו את מקומות העבודה שלהם.

מנהלי חברות רבים ניצלו את אווירת המשבר כדי לעשות סדר בכל מה שקשור לעובדיהם, גם אם לא היה צורך אמיתי. חלק מהמנהלים העבירו את העובדים ל-4 ימי עבודה בשבוע, בונוסים בוטלו, על העלאות משכורת לא היה מה לדבר ואפילו חלק מהמשכורות ירדו וגרוע מכל- עובדים רבים פוטרו, לעיתים שלא בצדק.

עכשיו, כשאנחנו מתקרבים לסוף המשבר אני חושב שמגיע לכל מי שסבל כל כך, פיצוי. ברור לי שהחברות לא יפצו אותנו מבחינה כלכלית אבל בדרכים אחרות בהחלט מגיע לנו שיפצו אותנו. נראה לי שהדרך הטובה ביותר היא טיולים לחברות.

כל התחום הזה של טיולים לחברות היה נפוץ מאוד בתחילת שנות האלפיים, ימי בועת ההיי-טק העליזים. ברגע שהתפוצצה בועת ההיי-טק בקול גדול, בוטלו כל מיני צ'ופרים כמו טיולי חברות. הגיע הזמן להחזיר עטרה ליושנה, לפצות את מי שספג את כל רסיסי המשבר ולאוורר אותנו קצת. טיולים לחברות יכולים להיות מכל מיני סוגים – מחצי יום באיזשהו סיורונצ'יק בארץ ועד כמה ימים בחו"ל באיזשהו יעד.

טיולים לחברות משיגים הרבה מטרות משנה מלבד שיפור מצב רוחם של העובדים. מטרת המשנה הטובה ביותר היא חיזוק הקשר בים העובדים ובין העובדים להנהלה. ארגון הוא כמו גוף חי המורכב מהמון תאים. התאים הללו חייבים לעבוד בתיאום בכדי שהארגון יהיה יעיל ויעבוד טוב ולכן חיזוק הקשרים בין האנשים חשוב מאין כמוהו.

טיולי חברות מאפשרים לנו להכיר זוויות אחרות של מי שיושב לידינו כל היום ומשיג בכך מטרה חשובה. מי שרוצה שהעובדים שלו יתנו לו תפוקה טובה ולאורך זמן חייב לדאוג שהם יהיו מרוצים, מחוברים ורתומים. טיולי תמריץ מספקים מענה לכל הדברים הללו יחד. חוץ מזה זה כיף...לתשומת ליבם של המנהלים הבכירים!
גלריית תמונות
© כל הזכויות שמורות ל Hametaylim - טיולים בארץ ובחו"ל 2009-2010