עבודה בחו"ל


עבודה בחו"ל

האסוציאציה הראשונה שעולה בראש כשחושבים על חו"ל היא חופש, והמחשבה על חו"ל היא מחשבה על אפשרויות שנפתחות, סקרנות, התרחבות ושפע של חוויות. כשמשלבים טיול עם עבודה בחו"ל קורה משהו לתחושת השפע הזאת: היא מיתרגמת לכסף ממשי, לא רק ל"הרגשה".

הקומבינציה בין טיול לבין עבודה בחו"ל אפשרית בכמה דרכים. יש כאלה שאצלם הטיול מגיע ביחד עם העבודה: הם מחליטים להשתמש בפלטפורמה שמספקת העבודה (ובהקלה הכלכלית שמציעים מקומות עבודה רבים בחו"ל, כמו: עזרה בדירה, בתחבורה, בכרטיס הטיסה) כדי לראות עולם או לבדוק עיר מסוימת לעומק, לפעמים בפעם הראשונה בחייהם. אצל אחרים, הטיול קודם לעבודה: הכסף שמושקע בטיול ארוך ורציני, מוחזר לאחר מכן בעבודה בחו"ל. ויש גם מי שעושים ההיפך: קודם עובדים בחו"ל, חוסכים כסף, ומשקיעים את חלקו או רובו בטיול הגדול. כל אחד, והאפשרות שיותר מתאימה לו.


עבודה בחו"ל או טיול ספונטני

ההבדל בין עבודה בחו"ל לבין טיול הוא בעיקר במגבלות הגיאוגרפיות. כשעובדים בחו"ל, העבודה מתבצעת במקום אחד. לא תמיד נמצאים כל הזמן באותו המבנה, באותה השכונה בדיוק וזה תלוי בעיקר בסוג העבודה – יש עבודות שבהן זה ככה, עבודות אחרות שבהן מטיילים כל היום ממקום למקום וגם תפקידים שבהם עומדים או יושבים רוב הזמן, אבל נמצאים כל יום במקום אחר. אבל גם כשיש תזוזה ותנועה, העבודה מתבצעת בעיר אחת או לפחות באזור גיאוגרפי קרוב. אי אפשר לעבוד גם באנגליה וגם בארה"ב וגם באוסטרליה, בו זמנית. הסידורים הלוגיסטים והאישורים הבירוקרטיים שצריך לדאוג להם (לבד או בעזרת החברה המעסיקה) מסובכים מכדי להחליף מדינות כל שבוע.

לעומת זאת, תיירים שמטיילים בעולם יכולים להיות יום אחד כאן ולמחרת בארץ אחרת – תלוי בתקציב הטיול וכמה כסף מתוכו מתוכנן להוצאות "ספונטניות" כמו טיסות ומעברים בין מדינות. לרוב, זהו חלק הארי בתקציב הטיול, במיוחד למטיילים עצמאיים.


מעבודה בחו"ל לטיול בעולם

כשמתחילים עבודה בחו"ל וממנה מגיעים לטיול בעולם, הסיפוק הוא עצום. קודם כל, דאגה אחת יורדת: השאלה, מאיפה אני אשיג כסף לטיול הגדול, הארוך, המושקע והמוקפד שעליו אני חולמ/ת. מהעבודה בחו"ל כמובן! מעבר לכך, כל אחד אחרי חודשיים-שלושה בחו"ל הופך להיות הרבה יותר חכם מקודם, כך שכל מיני פגמים קטנים בתכנית הטיול הופכים להיות בולטים וברורים. בדרך כלל, תכניות טיול שנעשות לפני העבודה משתנות אחרי תקופת העבודה – בגלל שפוגשים שותפים לדרך שאיתם רוצים להמשיך לטייל, בגלל שפתאום החלומות משתנים ואיתם היעדים, או פשוט בגלל שאנשים, אחרי עבודה בחו"ל, מכירים את עצמם טוב יותר ומבינים מה הם באמת רוצים ומחפשים, מה באמת עושה להם טוב ומה באמת יספק אותם.

השילוב בין עבודה בחו"ל לבין טיול הוא טבעי והגיוני בכל גיל ולכל מטייל: למטיילים ותיקים כמו למטיילים בתולים שכף רגלם עוד לא דרכה מחוץ לגבולות המדינה.

 
גלריית תמונות
© כל הזכויות שמורות ל Hametaylim - טיולים בארץ ובחו"ל 2009-2010