טיול לאיטליה


מה צריך להכין לפני טיול לאיטליה?

החלטתם שאתם טסים לארץ המגף המדהימה, הלא היא איטליה. זו ללא ספק אחת מהמדינות היפות, המיוחדות והמקסימות ביותר שיש בעולם. גם ההתנהגות של העם האיטלקי, יכולה לא פעם להזכיר את החמימות הישראלית ושני העמים הללו רואים כיום קשר עמוק ביניהם. חשוב כמובן שיהיה לכם מידע מועיל על איטליה, לפני שתעלו אל המטוס, על מנת שתוכלו לתכנן כמו שצריך את הטיול שלכם מכל כיוון.

קצת פרטים יבשים

בשביל לתכנן טיול לאיטליה, אתם צריכים גם כמה פרטים שאולי נשמעים יבשים, אבל הם בסיסיים וחשובים מאד: המטבע שעושים בו שימוש באיטליה הוא היורו האירופי, כך שאיטליה לאו דווקא זולה כפי שהייתה בעבר. טיול לאיטליה חייב לקחת בחשבון שיש ארבעה אזורים מרכזיים ברומא: הצפון שמילאנו היא המרכז שלו, מרכז איטליה שם יש דגש כמובן סביב רומא, דרום איטליה שם נאפולי היא המרכז, והחלק הרביעי הוא האיים השל איטליה.

מה בנוגע לאקלים?

כשאתם מתכננים טיול לאיטליה חשוב להתכונן כמובן למזג האוויר השורר בארץ זו. יש הבדלי מזג אוויר משמעותיים. טיול לאיטליה בצפון לדוגמה, שונה מהותית מטיול לאזור הדרום. אם אתם מתכננים טיול לאיטליה בחודשי החורף בצפון קחו אתכם ביגוד חם במיוחד כי מזג האוויר הולך להיות קפוא ואולי גם תתפנו לאטרקציות חורפיות, אולי אפילו גיחה לסקי בהרי דולומיטים באלפים. בקיץ לעומת זאת, רוב איטליה מזירה מאד את מזג האוויר הישראלי, ובגדים קצרים בהחלט יעשו את העבודה.

כמה זמן מטיילים?


אחת השאלות המרכזיות סביב טיול לאיטליה היא כמה זמן כדאי להקדיש? אפשר לעשות טיול לאיטליה לארבעה ימים בלבד, אשר יתמקד אך ורק בעיר אחת. אם אתם רוצים לראות שתי ערים לפחות, מומלץ לתכנן טיול לאיטליה שיהי שבוע לפחות, אם לא אפילו שמונה ימים מלאים.

בכל מקרה, לקראת טיול כזה, כמובן שעליכם לפנות בראש ובראשונה לסוכנות נסיעות אמינה, לציין את אופי הטיול בו אתם מעוניינים, ולקבל מאנשי השירות את המידע המפורט אודות היעדים המומלצים, בתי המלון, הטיסות ועוד ועוד פרמטרים שחשוב לבדוק היטב לפני שיוצאים לדרך. אחר כך כל שיוותר הוא לארוז מזוודה ולהתחיל ליהנות.


 
גלריית תמונות
© כל הזכויות שמורות ל Hametaylim - טיולים בארץ ובחו"ל 2009-2010