אופניים יד שניה


רכישת אופניים יד שנייה

אוהבים טיולים ברמת הגולן ? מחפשים אופניים לטיולים? רוכבים על אופניים בעיר ורוצים להחליף את שלכם? רוצים לנסות לרכב על אופניים לעבודה כל יום ולא רוצים להשקיע באופניים חדשים? הפתרון המושלם עבורכם הוא רכישת אופניים יד שנייה . לפני רכישה, מומלץ להכיר את סוגי האופניים השונים, לדעת מה לבדוק ומה לחפש כאשר בוחנים אופניים.


בחירת סוג האופניים
 • אופני הרים – מתאימים למי שאוהבי טיולים ברמת הגולן, בנגב, בהרים ובטבע בכלל עם האופניים. מאפשרים נסיעה קלה ובטוחה בכל שטח, בעלי 21 הילוכים לפחות, בלמים חזקים וצמיגים רחבים.

   
 • אופני פעלולים – מתאימים לפעלולים מקצועיים ויכולים להתאים גם לנסיעה עירונית, בעלי כידון מסתובב º360, מוטות קפיצה המחוברים לכידון ולגלגל האחורי ומאפיינים נוספים. אופניים אלו לא מתאימים לרכיבת שטח בשל הקושי הכרוך בכך.

   
 • אופני עיר – אופניים פשוטות, ללא הילוכים או מעט הילוכים, מתאימים לנסיעה בעיר ולילדים.

   
 • אופני נשים – האלמנט הייחודי לאופני נשים הוא השלדה הנמוכה והיעדר "רמה" כך שניתן לרכב עליהם גם עם חצאית.

   
 • אופני ילדים – מיועדים לילדים בלבד, מגיעים במגוון מידות קטנות. מאוד לא מומלץ למבוגרים לרכוש עבור עצמם אופניים המותאמים לילדים בשל חשש בטיחותי. אופניים אלו לא מיועדים לנשיאת משקל של אדם מבוגר.


למה חשוב לשים לב כאשר רוכשים אופניים יד שנייה?

כאמור, חשוב מאוד לרכוש אופניים המתאימים לצרכים שלכם, אם אתן מתכננים טיולים ברמת הגולן עם האופניים אל תרכשו אופני פעלולים שקשה מאוד לרכב איתם בעליות ובאופן כללי ברכיבות ארוכות. התאימו את האופניים לרוכב מבחינת גובה ומשקל, מידה וסוג הכידון והמושב. זכרו, מושב לא נוח יקשה מאוד על רכיבה רצופה, כשמדובר ברכיבות ארוכות מושב לא נוח עשוי להאט אתכם מאוד ואף להכאיב.

כאשר בוחנים אופניים יש לוודא כי השלדה שלהם חזקה ולא סדוקה, כי הגלגלים אינם ישנים וכי הם מלאים באוויר. כמו כן, אם לאופניים יש הילוכים ובלמים יש לבדוק היטב את מצבם. בקשו ממוכר האופניים לרכב עליהם כמה דקות לפחות כדי לוודא שאתם "מתחברים" לאופניים, שנוח לכם וכמובן שהאופניים תקינים מבחינה טכנית. אם מדובר באופניי פעלולים יש לבדוק אותם בדיקה מעמיקה יותר כולל בדיקת מוטות ובלמים במצבים שונים.


האם כדאי לרכוש אופניים יד שנייה שזקוקים לשיפוץ?


אם אתם משוגעים לדבר, אם יש לכם זמן פנוי ואתם אוהבים "להתעסק עם הידיים" או מחפשים פרויקט כייפי לכם ולילדים הגדולים, שיפוץ אופניים יד שנייה הוא רעיון מצוין. מכיוון שאופניים הם לא מכונה קשה לתפעול או מורכבת מאוד כמעט כל אחד עם קצת חוש טכני יכול לתקן ולשפץ אופניים בהנחה שיש לו את הכלים המתאימים.

אם אתם ממש לא מעוניינים בטרחה של שיפוץ אופניים יש שנייה בהחלט לא מומלץ לרכוש אופניים שזקוקות לשיפוץ. חפשו אופניים חדשות או אופניים יד שנייה במצב טוב.

 
גלריית תמונות
© כל הזכויות שמורות ל Hametaylim - טיולים בארץ ובחו"ל 2009-2010