טיולי תמריץ


התקופה שלאחר החגים היא תקופה קשה בעבודה. כל אחד מכם שעובד עם אנשים, ויותר מזה שמנהל אנשים יודע את זה היטב. העובדים צריכים לגייס הרבה כוחות כדי לחזור לשגרה וזה לא פשוט כלל. אחד הפתרונות המושלמים לכך הוא כמובן – טיולי תמריץ.

אני מנכ"ל של חברה קטנה בתחום האינטרנט. יש לנו שלושים עובדים קבועים והאווירה בחברה די משפחתית. היחסים בין העובדים מצוינים וגם איתנו ההנהלה, אין דיסטנס. אני מאמין במשאב האנושי וחושב שצריך לטפח אותו. הרבה מנהלים ניצלו את המשבר לפטר עובדים גם אם הם לא היו חייבים. אלו שלא פיטרו, קיצצו במשכורות, כי אפשר. אני הייתי נגד זה לאורך כל הדרך. כל מה שניסיתי לעשות זה לשדר לעובדים שהכול בסדר במשבר.

שידרנו שהמקום שלהם איתנו מובטח והתנאים שלהם נשמרים. העובדים שלי נבחרים בפינצטה ועומדים ברף גבוה של ציפיות כל הזמן. אם הם לא עומדים בסטנדרטים של החברה אנחנו נפרדים מהם לאורך הדרך מתישהו. אין סיבה שהם יהיו מופתעים כי הם יודעים בדיוק למה אנחנו מצפים מהם. אני יודע שהתגמול מאוד חשוב וטיולי תמריץ הם יופי של דרך לתגמל. גם לי כל הנושא של טיולי תמריץ נשמע פתטי בהתחלה ולא הבנתי למה אני צריך לתמרץ את העובדים גם בטיולים אם אני מתמרץ אותם במיליון דרכים אחרות.

הרבה זנים נמנעתי מטיולי תמריץ, במודע. במקום זה הקפדתי על אירועים בעלי אופי משפחתי בבתים שלנו או במקומות נעימים אחרים. לאחרונה הרגשתי שזה לא מספיק, שהמשבר עשה את שלו, שהחגים עשו את שלהם ושהעובדים זקוקים לזריקת אנרגיה. טיולי תמריץ לא היו הדבר הראשון שחשבתי עליו אבל כשחבר שלי הציע לי לבחון את הנושא נעניתי בחיוב. היתרון של טיולי תמריץ הוא המגע עם הטבע. לא יעזור, כשעובדים כל היום במשרד מאחורי המחשב, מכירים רק חלק מסוים של האנשים שלצדך.

המגע עם הטבע מאפשר להכיר חלק אחר, ילדי יותר, נקי יותר ומרגש. לא משנה מה האופי של טיולי תמריץ, לאן לוקחים את העובדים ולכמה זמן. מה שחשוב הוא שהשגרה תישבר ושהיה מגע עם הטבע. מאז טיול התמריץ האחרון העובדים שלי עובדים כמו נמרים. הם מלאים באנרגיה ולא נחים לרגע. נראה שהם התחברו אחד לשני בצורה טובה. עכשיו אני רגוע עד שנה הבאה והעובדים שלי רגועים עוד יותר.
גלריית תמונות
© כל הזכויות שמורות ל Hametaylim - טיולים בארץ ובחו"ל 2009-2010