טיול מאורגן להודופעמים רבות בעבר, כשחשבתי על הודו, עלו במוחי מראות שונים ומשונים על חצי היבשת הענקית הזו. הרבה מהתמונות שבראשי הגיעו מהסרטים שראיתי בילדותי, מסיפורים שקראתי ומאגדות ששמעתי. השאלה הראשונה שעולה היא האם בכלל אפשר לדמיין מקום כמו הודו? כמובן שזו שאלה מכשילה, שכן הודו היא מדינה עצומה בגודלה. ועדיין - המציאות עולה על כל דימיון.

טיול מאורגן להודו


מדוע לקחת טיול מאורגן להודו?

טיול להודו מאתגר את משתתפיו ונותן להם אולי בפעם הראשונה בחייהם להשתמש בכל חמשת החושים בזמן כה קצר. הדבר המפתיע ביותר הוא שהחוש בו משתמשים הכי הרבה ומיד כשנוחתים הוא כמובן חוש הריח. להודו יש ריח מיוחד, ריח משלה. מי שלא היה לא יוכל להסביר ומי שהיה לא יוכל לתאר.

עבור הרבה מטיילים הפגישה הראשונה עם הודו עשויה להיות לא קלה בכלל. ההתמצאות, ההליכה בין ההמון, הבלאגן ברחוב והפרות המשוטטות במרכז העיר הם רק חלק קטן מהדברים שנראים לעיניים מערביות כאילו במקום שולט כאוס שמאיים לבלוע אותנו. בשל סיבה זו הרבה מטיילים מחליטים לפגוש את הודו בפעם הראשונה באמצעות טיול מאורגן להודו.

טיול מאורגן להודו מאפשר למטיילים לעבור את הימים הראשונים במדינה כמו באמצעות מסננת, בעזרתם של מדריך מיומן והצוות המקומי. הרבה דברים שבסופו של הטיול להודו ייראו בעיני המטיילים כסטנדרטים לחלוטין, הם כאלו שבתחילתו הם לא יוכלו לעכל. כך, ניתנת למטייל הזדמנות לקבל את המדינה המופלאה הזו כמו שהיא לאט לאט ובזהירות. בשאנטי כמו שאומרים שם...


לאן מטיילים בהודו?

המונח טיול מאורגן להודו הינו רחב מאד ומבלבל, במיוחד בשל גודלה הגיאוגרפי העצום של הודו. הטיולים המאורגנים להודו מחולקים בדרך כלל למספר איזורים שונים שבתוך כל אחד מהם יש אפשרויות כמעט אין סופיות למסלולי טיולים שונים וייחודיים.

כשמתכננים טיול להודו ניתן לשים לב שעבור המטיילים הודו מחולקת לשני איזורי טיול מרכזיים: לצפון ולדרום. אותה מדינה? אם לא הייתם יודעים לא הייתם מאמינים.

החלק הצפוני - הינו מיוחד ורב גווני וכולל בתוכו את הבירה ניו דלהי, דרמסלה, מנלי, ההימלאיה וחבל לדאק ועוד אלפי יעדים נוספים.

החלק הדרומי - כולל בתוכו את המטרופוליטן מומבאיי (בומבי), מדרס, בנגלור, קוצ'ין, מדוריי ועוד אלפי מקומות קסומים ומרהיבים.

הרפובליקה של הודו היא המדינה השביעית בגודלה בעולם ומעבר לכך שהיא יעד מועדף לטיולים בפני עצמה, היא מרכז אזורי למטיילים המעוניינים לטייל למדינות נוספות הגובלות בשטחה העצום. טיולים לסין, לטיבט (הנמצאת תחת שלטון סיני), לנפאל, לבורמה וגם למדינות האיים הנמצאות קרוב לחופיה – סרי לנקה, המאלדיביים, אינדונזיה ועוד.

אתר המטיילים מארגן טיולים להודו באיכות יוצאת דופן.

התקשרו אלינו עכשיו - 052-9977710


היסטוריה על קצה המזלג

ההיסטוריה ההודית מרהיבה וארוכת שנים. במהלך טיול מאורגן להודו, תרגישו כמעט בכל מקום את העבר רודף אתכם ואת רוח ההיסטוריה בגבכם. הדת הגדולה ביותר בהודו היא עדיין ההינדואיזם, שהיא אחת מהדתות העתיקות בעולם. האלים ההודים כמו קרישנה, שיווה, וישנו, גאנש ועוד רבים אחרים עיצבו את עולמם של ההודים במשך אלפי שנים ועדיין משפיעים בימינו על כמיליארד מאמינים ברחבי העולם. שתי דתות המרכזיות הנוספות בהודו הן הבודהיזם והאיסלאם.

על היבשת ההודית שלטו במהלך השנים שושלות הודיות רבות כוח והשפעה. במאה ה-11 פרץ האיסלאם להודו וצבר לאורך השנים כח בלתי מבוטל בתוך תת היבשת ההודית. לימים השפיעה פלישה זו על יחסיה המתוחים והרגישים של הודו עם שכנתה המוסלמית, פקיסטאן.

עושרה, אוצרותיה, משאביה הטבעיים, ייחודה והקסם שבה משכו בסופו של דבר בסוף המאה ה-15 גם את מעצמות המערב. במשך שנים ניסו המעצמות למצוא דרך עקיפה להודו, וזאת על מנת ליצור יתרון מול הסוחרים המוסלמיים - ששלטו בלעדית בשוק התבלינים העולמי. כשהצליחו הפורטוגלים בראשותו של ואסקו דה גאמה להגיע להודו, הם הקימו את בסיסם בגואה שבה עד היום ניתן לשמוע את השפה הפורטוגזית מתנגנת בפי חלק מהתושבים.

אחריהם הגיעו להודו ההולנדים, הצרפתים ולבסוף גם האנגלים, שהחל ממחצית המאה ה-19 שלטו ברוב תת היבשת ההודית כולל גם בפקיסטאן ובנגלאדש. את עצמאותה מהבריטים השיגה הודו באוגוסט 1947 לאחר מאבקי עצמאות ארוכים. הודו צעדה לעצמאות בהנהגתו של מנהיג דגול ומיוחד בשם מוהנדס קרמצ'נד גנדי, שתמך בדרך מחאה לא אלימה.

הודו


רוחניות ואמונה

לאורך ההיסטורה הארוכה של תת-היבשת, היוותה הודו מרכז משיכה עבור זרמים רוחניים מסוגים שונים. עד היום ניתן לראות כי הרוח, הנפש והאמונה שלובים בתוך חייהם היומיומיים של מליוני הודים.

בודהא, אבי הבודהיזם נולד בהודו. טיול מאורגן להודו מגיע גם אל הכפר בו נולד בודהא והתחנך. בכל עיר בהודו ניתן לראות עשרות מקדשים פעילים, כל מקדש סוגד לאל אחר. מצד אחד, עושה רושם שהודו מסמלת תקופות עתיקות ומופלאות. מצד שני, פניה של הודו המודרנית הן לעתיד. מדובר במדינה הרביעית המתפתחת מבחינה טכנולוגית, בעלת ערי ענק עם בניינים גבוהים ועובדי הייטק מובילים.

בחירה של טיול מאורגן להודו אינה קלה. בניגוד ליעדים אחרים, כשמטייל מחליט להצטרף לטיול להודו - בתוך תוכו הוא יודע מראש לאיזה סוג של טיול הוא רוצה להצטרף:

הודו של הפנים או הודו של החוץ.

לחצו כאן לחזרה לעמוד הראשי של טיולים מאורגנים לחו"ל.

 
גלריית תמונות
© כל הזכויות שמורות ל Hametaylim - טיולים בארץ ובחו"ל 2009-2010