קטלוניהקטלוניה
- לא רק מסי ורונאלדיניו

הרבה מכירים את קטלוניה מתחום הכדורגל – שבו שולטת קבוצת הכדורגל של העיר ברצלונה. ברצלונה נמצאת בתוך אזור בספרד שנקרא קטלוניה. העיר ברצלונה היא עיר הבירה של אזור יפה זה בספרד. השטח של קטלוניה אומנם נמצא רק במקום ה-6 משטחי האזורים בספרד, אך כמות האנשים בחבל זה נמצאת במקום ה-2 בכל ספרד.

העיר ברצלונה מושכת לתוכה כמות אדירה של תיירים. כמות זו הולכת וגדלה בשנים האחרונות וזאת הודות לדברים הרבים שניתן למצוא באזור ברצלונה. אז מה אפשר למצוא בברצלונה? ובכן, העיר מלאה באטרקציות לתיירים משום שהיא פשוט מלאה בהם. קודם כל, ניתן לראות את יצירות האומנות של גאודי פזורות ברחבי כל העיר הכוללות את הכניסה הענקית בברצלונה, פסלים, בניינים ועוד. גאודי הוא הגורם הגורם המרכזי המושך המוני תיירים לאזור קטלוניה.

בנוסף לאחרונה אזור קטלוניה מושך תיירים מסיבה נוספת – הקוסטה בארבה. בקוסטה בארבה ניתן למצוא בעיקר ים אולם ים כזה לא מוצאים בכל מקום. האזור מתפתח לאחרונה ומותאם לתיירים, הוא כולל מלונות רבים ומיני אטרקציות מגוונות. מרחק הנסיעה מברצלונה הוא סה"כ כשעתיים ולכן מטיילים רבים עושים טיול משולב באזור.

אנקדוטה מעניינת הקשורה לאזור היא כל נושא השפות. אילו שפות מדברים באזור זה? שפות... טוב.. זה קצת מסובך באזור הקטלוני. הספרדים דוברים 3 שפות: קטאלנית, ספרדית ואוקסיטנית. על רוב השלטים באזור תבחינו בלפחות שתי שפות שנראות דומות אחת לשנייה. משום שרוב הספרדים דוברים לפחות שתי שפות מהשפות שהוזכרו לעיל, רבים מהספרדים אינם דוברי אנגלית למרות כמות התיירים הרבה במדינה. לכן, יהיה לכם לא קל להסתדר בספרד מבלי לדעת אחת מ-3 השפות המדוברת בה. נהגי המוניות בכלל לא יודעים אנגלית ותתקשו להסביר להם לאן להגיע.

באזור קטלוניה יש כ-7 מיליון תושבים – בערך כמו במדינת ישראל כולה. ישראלים רבים טסים לספרד בשביל לראות משחקי כדורגל שבהם מככבת קבוצת העל של ברצלונה. אך כדאי לדעת – יש עוד דברים באזור קטלוניה מלבד כדורגל – ולא מעט. מי שיתנסה בטיול ג'יפים או כל טיול חוויתי אחר באזור יגלה עולם ומלואו – אנו ממליצים!
גלריית תמונות
© כל הזכויות שמורות ל Hametaylim - טיולים בארץ ובחו"ל 2009-2010