טיול בברצלונה


אירופה הנה אחת מהיבשות המעניינות ביותר לתיור ועל כן היא מהווה מקור משיכה לתיירים המעוניינים להכיר ולחוות את התרבות האירופאית. במערב אירופה שוכנות מדינות כמו איטליה, צרפת, אנגליה וספרד כאשר לכל מדינה תרבות שונה ומובהקת משלה. במאמר הקצר הבא אתמקד בספרד ובאחת מן הערים המפותחות והמעניינות ביותר בספרד, ברצלונה. ברצלונה אומנם לא עיר הבירה של ספרד אבל כיום היא אחת מן הערים היותר יפות ומעניינות שיש לראות ולתייר בהן בספרד. לאורך שנות השמונים, לאחר קיום האולימפיאדה בספרד הפכה ברצלונה לאבן שואבת לתיירים מכל העולם. כיום ברצלונה מהווה מודק משיכה לתיירים רבים המעוניינים לחוות חוויה ים תיכונית אומנות, אוכל ותרבות ספרדית.


טיול בברצלונה וסביבתה


טיול בברצלונה
הפך לדרך הפופולאריות ביותר עבור תייר ולהכיר את העיר. טיול בברצלונה המאורגן בצורה יסודית מאפשר לתייר להנות מכל אתרי התיירות הבולטים בעיר וליהנות מאווירה ספרדית ביום אחד. האתרים המרכזיים המוצעים למעוניינים בטיול בברצלונה הם סיור בין יצירותיו של גאודי ברחבי העיר, הליכה במדרחוב הידוע הנקרא "רמבלס", ביקור במופע פלמנקו וארוחת ערב במסעדה קטלנית ידועה.

גאודי, ארכיטקט ספרדי אשר זכה להערכה והוקרה רבה ברחבי העולם. לעבודותיו הייתה השפעה רבה על התפתחות הארכיטקטורה העולמית במאה העשרים. יצירותיו שזורות באזורים שונים ברחבי העיר ברצלונה, החל מעיצוב בניינים וכלה בעיצוב פארקים ציבוריים. מבין עבודותיו, הידועה ביותר היא הקתדראלה המרכזית של ברצלונה הנקראת "Sagrada Familia".

שדרות הרמבלס, מדרחוב ידוע במרכז העיר ברצלונה לאורכו ניתן לראות ארכיטקטורה ספרדית וליהנות ממופעי רחוב. בשעות הערב המוקדמות הליכה לאורך הרמבלס יכולה להיות מהנה ביותר. בנוסף לאורך השדרות יש מגוון ברים ומסעדות ייחודיות בעלות ניחוח ספרדי מקומי.

למעט אומנות פלסטית וארכיטקטורה ספרדית, ישנו גם ריקוד האופייני לספרד וידוע בשם פלמנקו. ריקוד הפלמנקו הינו ריקוד ספרדי מובהק הכולל נשים וגברים יחד. הריקוד יכול להיות מורכב מלהקת רקדנים, זוג רקדנים או מסולנים בלבד. הוא כולל בתוכו הבעה של תנועה המשולבת בשיח אמוציונאלי. ריקוד הפלמנקו הנו ריקוד אופייני לתרבות הספרדית המשרה אווירה ספרדית ים תיכונית על הצופה.

קטלוניה הנו מחוז הממוקם בחלקה הצפון מזרחי של ספרד כאשר בירתו היא ברצלונה. למחוז קטלוניה מאפיינים משלו הנבדלים במידה מהתרבות הספרדית הכוללת, כמו לדוגמא השפה הקטלנית אשר שונה באופן מוחלט מהשפה הספרדית. מאפיין נוסף של התרבות הקטלנית הוא האוכל הקטלני המעולה אשר שמו נישא למרחקים ברחבי העולם. בברצלונה ניתן ליהנות מסעדות רבות המתמחות באוכל קטלוני מקומי.

טיול בברצלונה משלב את שלושת הנושאים עליהם פירטתי. ראשית סיור בכל האתרים החשובים ביותר שיצר גאודי ברחבי ברצלונה. הסיור כולל מדריך בעל ידע רחב באומנות ובתרבות הספרדית המסוגל להרצאות ולענות על שאלות רבות בתחום עבודותיו של האמן. שנית הליכה לאורך שדרות הרמבלס על מנת לחוות את האווירה הספרדית התוססת וליהנות מארכיטקטורה מקומית ים תיכונית. כמו כן טיול בברצלונה כולל כניסה למופע ריקוד ספרדי, פלמנקו, על יד אחת מן הלהקות הספרדיות המובילות. לקראת ערב, משתתפי טיול בברצלונה יגיעו לאחת מן המסעדות הספרדיות המפורסמות ביותר בברצלונה ויהינו מארוחת ערב בנוסח קטלוני מקומי.

 
גלריית תמונות
© כל הזכויות שמורות ל Hametaylim - טיולים בארץ ובחו"ל 2009-2010