סיור בברצלונה


סיורים בברצלונה | אלירן עטר

סיורים בברצלונה יכולים להימשך על פני ימים ארוכים. כל אחד צריך לבחור לו את סוג הדברים שיותר מעניין אותו לראות בד"כ בחו"ל. ברצלונה מציעה למבקרים מגוון אפשרויות: ארכיטקטורה, שווקים, מוזיאונים, קתדרלות, פסלים, מזרקות והכי חשוב – אווירה ים תיכונית יוצאת דופן. יש לא מעט אנשים שמרגישים היום כאילו ברצלונה הפכה להיות סוג של בירה אירופאית. יש שילוב בין אותנטיות ומסורת לבין חדשנות ומודרנה. מאז האולימפיאדה השתנו פני המקום. הצלחת קבוצת הכדורגל של ברצלונה רק מעצימה לאורך השנים את ההילה סביב העיר הזו.


סיורים בברצלונה


סיור בברצלונה סובב בד"כ סביב כמה צמתים מרכזיים:

שדרות הרמבלס הם מסוג המקומות שלא מפספסים. הן המרכז של העיר העתיקה וצריך להגיע ולטייל באיזור זה כדי להרגיש את האווירה המקומית. חנויות מעניינות, שווקים, בניינים ישנים ואוכל טעים. בכלל, האוכל בספרד טעים מאד. המאכל המקומי נקרא "פייאה" ואפשר להשיג אותו כמעט בכל מקום. כוס קטנה של יין ליד ואתם מסודרים. בשדרות הרמבלס יש כאמור שווקים. ניתן לקנות שם צידה של פירות עונתיים להמשך הסיור.

כנסיות וקתדרלות הן הבסיס לכל סיור בברצלונה. צריך לזכור שספרד היא אחרי הכל מדינה מאד דתית יחסית, כולם נוצרים. סגרדה פמיליה, הקתדרלה הנהדרת של גאודי היא המרכז האמיתי של סיור בברצלונה. ארכיטקטורה מפעימה, יופי אינסופי ותחושה עילאית. אף תמונה לא תעביר מרחוק את מה שמרגישים כשמתבוננים בעיטורים השונים מקרוב. אם גם אתם רגישים ליופי ולאומנות כמוני, כדאי לתת משקל יתר למוזיאונים ברחבי ברצלונה. סיור בברצלונה לא חייב להתרכז בנופים ובפארקים.

מוזיאון פיאקסו הוא אחד המקומות שבהם הכי נהנתי במהלך סיור בברצלונה שעשיתי בזמנו. לא רק שאני אוהב מוזיאונים, פיאקסו הוא אחד האהובים עליי. הדבר שאני הכי אוהב ומעריך בפיקאסו הוא ההתחדשות שלו לאורך השנים, התקופות השונות שעבר והנאמנות הבלתי מתפשרת שלו לעצמו. פיקאסו החליף בחייו בתים ומדינות, נשים ומיטות ועדיין ייצר לנו אינסוף יצירות נהדרות. במוזיאון בברצלונה מוצגות בעיקר עבודות מהתקופה בה הוא התגורר בספרד.

מומלץ כבר אמרנו? מומלץ. סיורים בברצלונה חייבים להיבנות לפי העדפותיכם הכנות והאמיתיות!

 
גלריית תמונות
© כל הזכויות שמורות ל Hametaylim - טיולים בארץ ובחו"ל 2009-2010