צמיגים לרייזרצמיגים לרייזר, בדומה לצמיגים לרכבים אחרים, הם האלמנט המכריע בנהיגה בטוחה. צמיגים הם הקשר שלנו עם הכביש שמטבע הדברים חייב להיות מבוסס על אמון ושיתוף פעולה. אם אנו רוצים חוויית נהיגה איכותית ומהנה חייבים להשקיע בבחירת הצמיגים הנכונים, במיוחד כשמדובר ברכבי שטח כמו RZR עליהם רוכבים בתנאי שטח קשים ומאתגרים.

רייזרים מגיעים במקור עם צמיגים מתוצרת MAXXIS הנחשבים לצמיגים מאוד איכותיים ויקרים (כ- 1,700 שקל), אך כמובן שתמיד אפשר (במידת הצורך) להחליף לצמיגים של חברה אחרת. מה שחשוב, זה לשים לב לסוג הצמיג והדגם. צמיגים שונים מתאימים למטרות ולצרכים שונים: צמיגים לשטח בוצי, צמיגים לנסיעה על שטח עם אבנים וכדומה. כמו כן, חשוב לדעת כמה דברים אודות הצמיגים.


את התחרות הזו כדאי לכם לראות (ותנחשו מי מנצח...)

צמיגים לרייזר – מאפייני הצמיג


לכל צמיג ישנם מספר מאפיינים, שבדרך כלל מופיעים בדופן הצמיג. אלה הם נתונים אודות דרוג ביצועי הצמיג, תאריך הייצור שלו, מדינת הייצור, רמת הבלימה, השחיקה, התחממות וכן הלאה. הדירוג הגבוהה ביותר מקבל את האות A. TREADWEAR זו יכולת השחיקה של הצמיג, TRACTION זהו כושר בלימת הצמיג.

ישנם גם נתונים כמו קוד העומס מול קוד המהירות, כאשר 3 קודי מהירות הפופולאריים ביותר הם w 280 קמ"ש, V 240 קמ"ש ו- H 210 קמ"ש. הקוד האחרון מגדיר את היכולת הטובה ביותר של הצמיג בזמן הנסיעה.


צמיגים לרייזר – לחץ אוויר

לחץ אוויר בצמיג זהו נתון מאוד חשוב מבחינת הבטיחות שלכם על הכביש. מה גם, לחץ אוויר תקין מאריך את חיי הצמיג ומעניק לו ביצועים טובים למשך כל זמן הנסיעה. עם זאת, לחץ אוויר לא תקין (לחוץ נמוך) מייצר חום גבוה בנסיעה ועלול לגרום לצמיג להתפוצץ ולרכב לאבד שליטה. את לחץ האוויר בצמיגים חשוב לבדוק מספר פעמים בשנה, ורצוי אפילו בכל פעם שמגיעים לתחנת דלק.


צמיגים לרייזר – רכישת צמיגים


כיום קיימות עשרות חברות המייצרות ומשווקות צמיגים לרכבים, גם לרייזרים. מחיריהם משתנים מחברה לחברה, שכן תלויים באיכות הצמיג ובמותג. מומלץ לערוך סקר שוק מעמיק לפני שרוכשים צמיגים לרייזר – תופתעו לגלות כי הפערים יכולים להגיע למאות שקלים.

מה שחשוב באמת זה לא להתפשר על איכות ולהקפיד על התקנת צמיגים מקצועית. רייזרים כאמור מגיעים עם צמיגים מקוריים של חברת MAXXIS, שהם נחשבים ליקרים. אך קיימים גם צמיגים דומים לאלה מאוד איכותיים ובמחיר נמוך יותר.


 
גלריית תמונות
© כל הזכויות שמורות ל Hametaylim - טיולים בארץ ובחו"ל 2009-2010