מוזיאון דאלי


מוזיאון דאלי ליד ברצלונה

 
מוזיאון התיאטרון על שם סלבדור דאלי נמצא על הדרך המסחרית בין ספרד לצרפת, במקום אשר נקרא פיגראס. המוזיאון נמצא במבנה של התיאטרון העירוני שנבנה ב – 1850 ונשרף ושוקם שוב בשנת 1996. דאלי הוא זה שעיצב את המוזיאון והוא עשה זאת כך שהמבנה לא נראה כמבנה רגיל אלא כמעיין אובייקט סוריאליסטי עצום.
 
בכל פינות המוזיאון ישנם חפצים משונים ובתקרתו ישנה כיפת זכוכית אשר לא יכולים להשאיר את המבקרים בו אדישים. במוזיאון ניתן לראות עבודות מפורסמות של דאלי כגון "התמדתו של הזיכרון" ו – " הלבירינת".
 
ניתן לראות במוזיאון כי ישנו מוטיב חוזר של סקס, אופל ומוות כאשר אשתו של דאלי גאלה, מככבת ברובם. אשתו של דאלי הייתה נימפומנית וניתן לראות זאת במרבית מציוריו. עבור אנשים אשר לא מכירים את הצייר סלבדור דאלי ביקור במוזיאון יעשה את העבודה.
 
מוזיאון דאלי יחשוף אנשים לדרך עבודתו וציורו הייחודיים של אחד הציירים הגדולים של כל הזמנים. דאלי היה ממובילי הסוריאליזם (הצגת פתרון של חופש מול כישלון הרציונאליות וההתמודדות עם הלא נודע).
 
קצת על סלבדור דאלי :
 
סלבדור דאלי נולד במאי 1904 בחבל הארץ קטלוניה בעיר פיגראס, היכן שממוקם מוזיאון דאלי כיום. הוא היה בנו של נוטריון ולמד בבית הספר לציור בעיר ובו למד את הבסיס לכל יצירותיו. במהלך חופשה משפחתית גילה דאלי את הציור המודרני ובשנת 1917 אביו כבר ארגן לו תערוכת ציורי פחם.
 
בשנת 1922 הוא עקר למדריד ושם למד באקדמיה לאומנות ושם רכש לו את הופעתו הייחודית. הופעתו הייתה שנים רבות לאחר מכן הסמל שלו ובייחוד השפם הגדול שגידל. דעותיו, מיניותו ואהבתו לציור ניכרו בכל ציוריו ואין ספק כי מוזיאון דאלי מייצג עבור האדם הרגיל את האפשרות לחזות מקרוב בדמות שנויה במחלוקת זו.
 
מידע חשוב על מוזיאון דאלי  :
 
בימי שני מוזיאון דאלי סגור, בשאר ימות השבוע ניתן לבקר במוזיאון בין השעות 9:30 עד 18:00 כאשר מחיר הכניסה הוא 11 יורו. כמו כן, מומלץ מאוד לעשות סיור במוזיאון עם מדריך שכן הוא יוכל להסביר על הציורים היותר מורכבים של הצייר. סיור מודרך מומלץ גם משום שהוא יוצא מכיכר קטלוניה שבברצלונה, הנסיעה העצמאית למוזיאון יכולה להוות אתגר לא קטן למיששוהה במהלך חופשתו בעיר ברצלונה ואין לו רכב מושכר. סיור מודרך כגון זה יכול לפתור את הבעיה משום שהוא כולל גם את הנסיעה הלוך ושוב למוזיאון.
 
גלריית תמונות
© כל הזכויות שמורות ל Hametaylim - טיולים בארץ ובחו"ל 2009-2010