טיול לגלפגוס


טיול לגלפגוס - מטיילים קצת אחרת

העולם שלנו מלא ביעדים תיירותיים רבים המחכים לספק לנו את מירב ההנאה. אחד מהיעדים היותר מיוחדים שכדאי לבקר בהם הוא גלפגוס. גלפגוס הם קבוצת איים הנמצאים באוקינוס השקט, מערבית לאקוודור, ובאיזור קו המשווה. סביר להניח כי טיולים שם הם פסגת הטיולים של כל אדם שנסע למדינות שונות בחו"ל. קבוצת האיים שנוצרה כתוצאה מפעילות וולקנית במערמיו של האוקיינוס עם תופעות הטבע הנדירות שבה, לצד פינגווינים, צבי ענק, איגואנות וכן תופעות טבע נדירות ומקסימות, הופכים טיול לגלפגוס לשונה, איכותי, שאין כדוגמתו בעולם.

מוזיאון טבעי

האיים הם ממש כמו ביקור במוזיאון של הטבע, המראה לנו בצורה היפה ביותר את עולם החי ועולם הצומח. המראות הם נדירים, חלקם לא נראים בשום חלק אחר בעולם כולו. במקום אוסף של בעלי חיים שניתן להתקרב אליהם ללא חשש, מאחר ונוכחות בני אדם לא מפחידה אותם, ומאחר ובמקום חל איסור חמור על ציד, עובדה הגורמת לאותם בעלי החיים לחוש בנוח לצד בני האדם. כך ניתן להתקרב מרחק נגיעה ממש לאזורי קינון רבים של ציפורים נדירות, לשחות לצידם של אריות ים, ללטף צבי ענק וגם אם אינכם חובבי טבע מושבעים, לא תוכלו להשאר אדישים לנוכח המראות הללו.

טיול לגלפגוס - מבנה גאוגרפי מרתק

הארכיפלג מורכב משלושה עשר איים מרכזיים, ועוד מספר איים קטנים, ואף סלעים מתחת לפני המים. קבוצת איים זו נותרה כאמור מפעילות וולקנית, שיצרה נופים שלא ניתן לתאר אותם במילים, עם צורות חיים מגוונות ומרתקות.

עונת השנה המומלצת לבצע טיול לגלפגוס היא בחודשים מאי עד דצמבר, אז מזג האוויר יבש וקריר יותר. אולם גם בחודשים אחרים, מתאפשר טיול ללא קשיים אקלימיים מיוחדים.

שטים ומשתאים

הדרך המומלצת ביותר לטייל ולחוות את איי גלפגוס במלואם היא באמצעות שיט בספינה. שיט זה מתקיים עם מדריכים, כאשר הספינה שטה בלילה, ובכל יום עוצרת ומאפשרת ירידה ליבשה ומפגש מרתק עם מיני ציפורים, יונקים וזוחלים, לצד צמחייה מעניינת אף היא. קיימים סוגים שונים של ספינות, ובגדלים שונים, בהתאם לכמות המשתתפים בטיול. 
גלריית תמונות
© כל הזכויות שמורות ל Hametaylim - טיולים בארץ ובחו"ל 2009-2010