חיסונים לדרום אמריקה


חיסונים - דרום אמריקה

דרום אמריקה היא אחת היבשות בהם מבקרים הכי הרבה תיירים בעולם. בכל שנה מגיעים אליה מיליוני תיירים מכל העולם ופוקדים את הג'ונגלים, היערות, הערים, הקרנבלים, המפלים ושמורות הטבע הרבות. היבשת נחשבת למפותחת במידה מסוימת אך בכל מה שנוגע למחלות, מדובר על מדינות עולם שלישיות ויש לנקוט משנה זהירות בעת הביקור שם, יש לקבל חיסונים לדרום אמריקה במסגרת של מרפאת מטיילים ויש לעשות זאת כמה חודשים טרם הטיול.

אם אתם יודעים שיש לכם כוונה לצאת לחו"ל בקרוב, ובייחוד אם מדובר על מדינת עולם שלישית, הכינו מבעוד מועד את עצמכם וגשו למרפאת מטיילים כדי לקבל מידע אודות החיסונים השונים אותם אתם צריכים לקבל ואודות ההדרכה אותה אתם אמורים לקבל.

האם חיסונים לדרום אמריקה הם חיסונים כללים?

כאשר אנו מדברים על חיסונים לדרום אמריקה אנו למעשה מדברים על קבוצת מחלות שאנחנו במערב כבר מיגרנו אך במדינות אלו המחלות הללו עוד חיות ובועטות. אלו יכולות להיות מחלות כמו טיפוס הבטן (נפוץ למדי) או מלריה ואם אתם מעוניינים להתחסן בפניהם עליכם לעבור את החיסונים המתאימים. שום בר לא מבטיח לכם מאה אחוז הגנה מפני מחלות מסוימות אך אין ספק שהחיסון וההישמרות מפני המחלות יכולים להועיל רבות.

יש לשים לב לעובדה שלא כל מדינה מכילה את אותם החיסונים וזאת משום שיש מדינות בהן כבר מוגרו מחלות מסוימות ויש מדינות בהן יש חובה על קבלת חיסונים מסוימים טרם הכניסה אליהן. הסיבה לכך היא פשוטה – גם מדינות אלו מנסות להימנע ממחלות חדשות ולבטח מהתפשטות המחלות הקיימות אצלן.

היכן יש לערוך חיסונים לדרום אמריקה?

חיסונים לדרום אמריקה ניתן לערוך בכל מרפאת מטיילים בארץ. מרפאות אלו מספקות שירותים נרחבים לאנשים שיוצאים לטיולים בחו"ל ובייחוד בתחום התרמילאות הם מספקים שירותים של ייעוץ והדרכה. מרפאות אלו מספקות פנקס חיסונים בינלאומי והדרכה אודות הדרך בה המטיילים צריכים לשתות ולאכול בעת השהות בחו"ל. גם אם אתם יוצאים לטיול של כמה ימים לדרום אמריקה עליכם להתחסן ובייחוד כאשר מדובר בטיול ארוך יותר.

בנוסף לכל אלו מציעה מרפאת המטיילים מרשמים לאנטיביוטיקה לטיפול בזיהומים קלים שיכולים להיות במהלך הטיול והדרכה אודות התנהלות בעת פציעה או מחלה בעת השהות בדרום אמריקה.

השירות הוא לא חובה אך אין ספק שהוא חשוב ומציל חיים ולכן הוא מומלץ לכל מי שיוצא למדינה בה יש ספק לגבי רמת התברואה בה.


 
גלריית תמונות
© כל הזכויות שמורות ל Hametaylim - טיולים בארץ ובחו"ל 2009-2010