פורום תל אביבפורום תל אביב הוא כנראה המקום הכי טוב ברשת לאנשים חדשים בעיר תל אביב. הרשת מלאה באתרים. אפילו יותר ממלאה, מוצפת. יש המון אתרים, קטנים וגדולים שמכסים כמעט כל נישה אפשרית בכל תחום אפשרי. באמת, אם תרצו למצוא מנועי חיפוש יש אין סוף ואתרים שמספקים מידע על כל דברים אפשרי: מזג אויר, ביולוגיה, מצב התנועה, ספרות מקצועית, לוחות שונים ומשונים, אתר לחיפוש עבודה, והרשימה לא סתם ארוכה, היא אין סופית ומתארכת משבוע לשבוע.

אז עם כל האתרים האלה בעצם... אפשר לשאול מה פורום תל אביב יכול להציע שעוד אין באינטרנט? והתשובה תהיה יחסית פשוטה-את הפן האנושי. וזה מתחלק לשניים בעצם: החלק הראשון הוא התשובה האנושית ולא מ"מקור מידע" או מנוע חיפוש" והחלק השני הוא עניין התקשורת.

ראשית, נראה שבסופו של דבר אנחנו מעדיפים לקבל את המידע מ"אדם מין הישוב" ולא מאתר אינטרנט או מבעלי אינטרסים ועדיף עם נימה אישית ולא סתם מידע קונקרטי. דוגמא טובה היא למשל המלצה על מסעדה.-ברור שבאתר של המסעדה תמצאו את כל המידע הקונקרטי משולב עם תשבחות רבות על המסעדה. ואולי גם תוכלו לשאול כל מה שתרצו בטלפון או בעמוד של צרו קשר. אבל קל להבין כמעט כל אחד מאיתנו יעדיף לשמוע דעה אובייקטיבית מאורח של המקום ולא מבעל המקום.

בדיוק בנקודה הזו, פורום תל אביב הופך להיות מקום נפלא בדיוק לדברים האלה-תוכלו לשאול שאלה בכל נושא ולקבל תשובה ולדון בה כמה שתרצו עם אנשים כמוכם, שבאים מהמקום שלכם בדיוק ולכן גם אובייקטיבית ועם סיכוי יותר מסביר שהיא גם מנקודת במט שככל הנראה קרובה לנקודת המבט שלכם.

החלק השני של ההעדפה של אתר כזה כל פני אתרים אחרים הו העניין של התקשורת. בני האדם, אנחנו, יצורים חברתיים. אנחנו מחפשים חברים, מחפשים שיעריכו אותנו, מחפשים את המגע האנושי. ובעולם האינטרנט שאנחנו חיים בו, פורום הופך להיות המגע האנושי, שהרי הוא שדה חופשי ופתוח לכל הגיג אנושי, להתבטאות אנושית.

יש עוד נקודה מעניינת בעיניי שהופכת את הפורום למקום שונה מכל האתר אחר. אני מתכוון לדינמיות של החיים שלנו. לא סתם התפתחו אין סוף אתרים-כי יש אין סוף אנשים, אין סוף קשרים, אין סוף התעסקויות ואין סוף סיטואציות שונות בחיים שלנו. חלקן הגדול, לא יצדיקו קיום של אתר רק בשביל משהו כל כך קטן. ומצד שני-המצבים קיימים. פורום הוא גם מקום דינמי ומרגע שמישהו פתח שרשור מסוים בנושא מאוד מסוים, הפורום בעצם מספק לו את הפלטפורמה לאותו נושא מסוים ובין רגע יש אתר אינטרנט לנושא הזה.

לסיום מגיע העניין הפרקטי יותר שמתייחס לעיר עצמה. דווקא בגלל הגל הגדול של אתרי האינטרנט, הייחוד של פורום שנועד לחיים כולם אבל מגביל את עצמו גיאוגרפית לעיר תל אביב, הופך את פורום תל אביב למקום קצת יותר פרקטי ומדויק. אם אתם בבאר שבע ושוקלים אם לנסוע לתל אביב ורוצים לדעת מה מזג האוויר שם, אתם לא מסתמכים על התחזית, אלא מבקשים מחבר בפורום שנמצא בתל אביב להוציא את הראש מהחלון ובאמת לומר מה מצב מזג האוויר. כמו כן, כל מי שתתקשרו איתו יהיה אנשים מהסביבה שלכם, מהראש שלכם שאם יש צורך תוכלו לתרגם את האינטרנט לחיים האמיתיים גם.
גלריית תמונות
© כל הזכויות שמורות ל Hametaylim - טיולים בארץ ובחו"ל 2009-2010