פורום מסעדות


מסעדות הפכו להיות בשנים האחרונות אחד הבילויים המועדפים על המון אנשים. פעם מסעדה היה מקום נחמד לאוכל או ארוחת צהריים או ארוחת ערב בלי לעשות כלים או כדי לטעום אוכל שאתה לא יודע לבשל או כדי לחגוג איזה אירוע מיוחד בארוחה טובה, בלי לעשות כלים. היום, זה כבר סיפור אחר לגמרי. ללכת למסעדה זה פשוט בילוי. אנשים הולכים למסעדות כדי להתנסות בטעמים יוצאי דופן, מאכלים מיוחדים, להתענג על מנות שנרקמו על ידי שפים עם השראות שונות ומשונות מכל העולם.

בהרבה אתרים של פורומים יש פורום מסעדות במיוחד בשביל לדון בכל מה שקשור למסעדות ואוכל וקולינריה ולשתף בחוויות. ממש ככה-חוויות, זה לא עוד הסגנון הישן שנכנסים למסעדה כי רעבים. במיוחד שמתי לב לאנשים מבוגרים או לזוגות שכבר אין להם עניין לצאת לרקוד למשל או לצאת למועדונים כדי להכיר אנשים.

עבור אנשים אלו המסעדה היא בילוי בפני עצמו. זה זמן איכות עבורם, זו התנסות עם מקומות חדשים ועם טעמים חדשים וגם נוצרה מסביב לזה התעסקות כזו שמכניסה להם קצת אדרנלין בחיים-לאן ללכת, מי יגיע עם הצעה טובה יותר למסעדה טובה יותר, איפה מנה מסוימת יותר טובה או פחות טובה ומה יהיה המקום הקבוע ואיפה הקרם בורלה הכי טוב בעיר. מבוגרים וזוגות גם באופן אוטומטי הפכו להיות הגולשים הכי פעילים של פורום תל אביב בכל מקום שיש בו פורום כזה במיוחד בשביל מסעדות.

זה לא להאמין גם כמה על עניין הבישול הפך להיות מקצוע. פעם היו טבחים. היום, אין יותר טבחים. יש רק שפים (האמת שזו תופעה שהיא קצת מוגזמת בעיניי, לפעמים זה מגוחך שכל גורילה שחותך שווארמה קורא לעצמו שף. כאילו טבח זה כבר ממש מילה גסה). התחילו להתפתח בארץ ובעולם בתי ספר לבישול ואחרי זה גם בתי ספר לבישול בתחום מסוים (דגים, אפיה, גלידות, בשרים והרשימה עוד ארוכה...).

המון פעמים כשדיברתי עם בעלים של מקום חדש הם התפארו שהם היו שנה שלמה במפעל גלידה כזה וכזה באיטליה והתוודעו לסודות הכי כמוסים של בלה בלה בלה... לפעמים זה רציני ומוצדק ורואים את התוצאות בשטח אבל ברוב במקרים (בישראל לפחות) זה פשוט מצחיק לשמוע איך מישהו יכול לדבר על מירנדה כאילו הם מינימום מדברים על איך הם בנו את גשר הזהב בקליפורניה.

פעם אחת קראתי באיזה פורום מסעדות "שף" מסוים שכתב 3 עמודי A4 על איזה חתיכת בשר מאוד מסוימת בפרה. פשוט לא האמנתי.

אני באופן כללי מאוד אוהב את זה שבישראל התפתחה תרבות של אוכל ומסעדות ואנשים הפכו להיות קצת אניני טעם ולמדו להעריך אוכל טוב (למרות שעדיין שיש לי חבר או 2 שבשבילם אוכל זה כדי להיות שבע וזהו זה, ממש לא מעניין אותם איפה או מה הם אוכלים).

זה נחמד שלקחו עניין הבישול צעד אחד קדימה לרמה שבאמת גובלת באומנות ויכולה אפילו
לרגש לא מעט אנשים. זו גם אחת הסיבות שבהרבה אתרים של פורום מסעדות פעיל ופורה שמושך אליו המון גולשים. פשוט, מסעדות זה כבר לא רק ללכת לאכול אבל באמת יש על מה לדבר-איפה נחמד ואיפה מעניין ואיזה שף פתח איזה מסעדה והכי חשוב כמובן זה לקבל המלצות מאנשים שכבר היו במסעדה ונהנו בה.
גלריית תמונות
© כל הזכויות שמורות ל Hametaylim - טיולים בארץ ובחו"ל 2009-2010