טרקטורונים למכירהכל אחד והג'וק שלו. יש כאלו שמדובר באופניים, יש כאלו שעושים סקי כל 3 חודשים ויש כאלו שרצים 3 פעמים בשבוע כאילו נולדו בג'מאיקה. במקרה שלי מדובר בטרקטורונים. העוצמה של הכלים הללו, הרעש, הלכלוך, השטח, האוויר הפתוח, הלחץ... רק בתחום של טרקטורונים ניתן למצוא את כל זה ביחד. אפילו תחום כמו אופנועים לא מתקרב לזה, אלא אם כן מדובר באופנועי שטח (ממלכה בפני עצמה, עם יותר סיכון). אנשים מסוגי, לא יכולים שלא להתעניין בנושא של טרקטורונים למכירה. גיבשתי כבר דעה בנושא.

כמות המודעות של טרקטורונים למכירה בשוק היא פשוט אדירה. אפשר למצוא עשרות מודעות בלוחות יד שניה באינטרנט, בפורומים מקצועיים ובמוסכי טרקטורונים ברחבי הארץ. מה לא תמצאו שם: טרקטורונים למכירה יד ראשונה, יד שניה, משומשים עם אחריות, טרקטורוני ספורט ומה לא... מדובר בתחום מפנק ביותר, ויש אנשים שנהנים להוציא כסף על הכלים הללו, כי מקבלים תמורה בעד הכסף. קניתי בעבר 2 טרקטורנים משומשים, אבל בגדול אני קונה כמעט אך ורק חדשים, בדגש על טרקטורוני פולאריס. מי שנוסע על הכלים האלו יודע שאין לפולאריס תחרות של ממש.

כל שנה פולאריס מוציאים דגמים חדשים עם ביצועים משופרים. שימו לב, אני לרגע לא מדבר על העיצוב המרהיב, רק על הביצועים נטו. עוצמה, עבירות ללא פשרות והאצה נהדרת הופכים את הטרקטורונים הללו לבייבי שלי.
יש רק דבר אחד שחייבים לזכור כשמביטים במודעות טרקטורונים למכירה – אנחנו נוטים לשמור מכל משמר על כלים חדשים שאנחנו קונים, ומרבים יותר להתפרע עם טרקטורונים יד שניה. אמנם יש פה פתח לתקלות בטיחות, אבל בכל זאת – קונים טרקטורון כדי לחוות חוויות אקסטרים. יש משהו כיף בקניית טרקטורון משומש, כי פחות נזהרים בדרך. לי קשה עם משומשים, אבל ההגיון תומך בקנייתם, גם מבחינת המחיר כמובן.

הפשרה היחידה שאני יכול לחשוב עליה בהקשר של טרקטורונים למכירה היא קנייה של טרקטורון משומש במצב טוב או טרקטורון יד שניה עם אחריות. כמובן שאנשים פרטיים לא יכולים לספק לנו אחריות על כלים משומשים, אבל סוכנויות טרקטורונים דווקא כן. אם הטרקטורון בלי פגיעות שלדה מיוחדות, במצב מכני טוב ואנחנו מקבלים אחריות - מדוע של נקנה אותו? כמו כל דבר יש פה מחסום פסיכולוגי שצריך להתגבר עליו.

יש חובבי טרקטורונים עם רקע טכני ויש פחות מנוסים. המעט שאפשר לעשות לפני הקנייה הוא לקחת את הכלי לבדיקה יסודית במוסך טרקטורונים. זה אפילו יותר קיצוני מעולם הרכבים. בתחום הכלים הללו, אפשר לאכול אותה בגדול אם לא מבצעים בדיקה יסודית.
גלריית תמונות
© כל הזכויות שמורות ל Hametaylim - טיולים בארץ ובחו"ל 2009-2010