פנג שואיפנג שואי - תורה חדשה יחסית במערב


פנג שואי היא תורת המיקום הסינית. מדובר בתורה איזוטרית סודית, אשר שימשה את קיסרי סין לשלוט בממלכה הסינית ביד רמה. רק לקראת סוף המאה ה-20 הגיעו סודות הפנג שואי למערב, באמצעות מאסטרים סיניים פורצי דרך. דרך פנג שואי ניתן ללמוד הרבה אודות התרבות הסינית, האסתטיקה הסינית והיחסים במשפחה.


פנג שואי – תורת האנרגיות

פנג שואי היא תורה סינית עתיקה שמלמדת אותנו איך לסדר את החלל כך שנרגיש טוב בתוכו. החלל, הוא בדרך כלל חלל ביתנו, מבצרנו. חשוב מאד להרגיש טוב בתוך הבית, לתת לאנרגיה הביתית לקדם את חיינו ולא להשאיר אותנו "תקועים" מאחור. האנרגיה עליה מדברים נקראת "צ'י". דמיינו כדור של אנרגיה הנע בתוך הבית. יש לשמור עליו שלא ייתקע בפינות, אלא ימשיך לכל הבית. יש לשמור על ליטוף האנרגיה ולהרחיק את עצמנו ממה שנקרא "אנרגיה כבדה". בבית שלנו אנו רוצים להרגיש נינוחות מצד אחד, אך גם עשייה מצד שני. רוגע, אך לא עצלות. אנו מקווים להפחית את כמות המריבות למינימום ולחיות בשלווה עם כל דיירי הבית.


אז איך עושים את זה?

לתורת הפנג שואי יש "חוקים" רבים, המגיעים עד לרמת פרטים מאד קטנים. ניתן לקרוא על פנג שואי באתרי אינטרנט, ספרים רבים יצאו בנושא, יש אנשי מקצוע שמגיעים לסדר את הבית, את חדרי הילדים, המטבח וחדר השינה. כל חדר והתפקיד האנרגטי שהוא ממלא בחיינו. למשל, חדר השינה ממלא את תפקיד הזוגיות. אם חדר השינה מבולגן, זה כנראה כי אנו נמצאים במערכת יחסים "מבולגנת" או לא ברורה. ניתן לקרוא על תורת הפנג שואי ולהבין מספר חוקי בסיס, שעליהם נערמים החוקים הקטנים יותר.


פנג שואי - לא רק בבית

הפנג שואי עוסק בחלל. יכול להיות שזה חלל הבית, אך גם במקום עבודתנו אנו נמצאים זמן לא מבוטל. אם מקום העבודה הוא משרד, ניתן לדאוג לאווירה נעימה יותר, לשים תמונות, לדאוג שהשולחן יהיה פנוי מכל מה שלא צריך להיות עליו וכו'. אותו דבר עם האוטו, התיק (בעיקר של הגברות), הארונות בבית ולא רק החללים...


כמה טיפים קטנים

פינות הבית - חשוב להקפיד על ניקיון הפינות בבית. האנרגיה העוברת בפינות "תרצה" להישאר שם, כי זהו מקום נוח. ככל שהפינות יהיו נקיות, עם כמות אבק קטנה, האנרגיה תזרום בבית ביתר חופשיות.

המכסה על האסלה בשירותים - המים מסמלים שפע כלכלי. כאשר הם נשטפים באסלה, נשטף איתם גם העושר הכלכלי שלנו. אם לא נכסה את האסלה בשעות היום - יברח לנו צ'י מבורך מהבית!

"להיפטר" מחפצים ישנים- להרבה אנשים יש נטייה לאגור דברים. לעיתים בגלל סנטימנטים, לעיתים מעצלות או פיזור דעת. פעם בשבוע, עם הניקיון, פנו כל מה שאתם לא צריכים. תתרמו או תעבירו הלאה. תרגישו שאתם מורידים מעצמכם משקל ומפנים מקום לדברים חדשים להופיע.

 
גלריית תמונות
© כל הזכויות שמורות ל Hametaylim - טיולים בארץ ובחו"ל 2009-2010