ספורטסמן


למרות שדגמי ספורטסמן תמיד נחשבו לקבוצת דגמי טרקטורוני עבודה המיועדים בעיקר לחקלאים בשטח, אלה הם טרקטורונים תיור ופנאי הטובים ביותר שיש לענף הרכב להציע.

לא אומר חלילה שאלו לא מתאימים לעבודה בשטח, נהפוך הוא, מדובר בכלי עבודה אמינים ומבוקשים בקרב חקלאים בכל רחבי העולם. חברת פולריס, המייצרת את טרקטורוני ספורטסמן השקיעו רבות בפיתוח תכונותיהם מכאניים וזו הסיבה כי מזה שנים רבות הם נבחרים על ידי מרבית המגזינים המקצועניים בתחום הרכב ככלים המנצחים בשוק העולמי. הם בעלי נפח מנוע של 800 – 500 סמ"ק מתוצרת פוג'י, בעלי בוכנה אחת המייצרת מספיק כוח לטפס ולעבור כל מכשול בדרך.

טרקטורוני ספורטסמן – מאפיינים טכניים

טרקטורוני ספורטסמן הם כאמור בעלי נפח מנוע של כ- 800 - 500 סמ"ק, הזרקה אלקטרונית, מערכות סיוע מתקדמות ובעלי תיבת הילוכים אוטומטית. משקל הכלי הגבוה מעניק לו יציבות מעולה ומערכת הבלימה המשולבת ביד שמאל הופכת אותו לידידותי לכל משתמש. עם זאת, מנוע עם כוח עצום והתנהגות מאד נמוכה הופכים אותם לטרקטורונים יחסית קלים.

בנוסף, מדובר בטרקטורונים רכים ומפנקים, אך חזקים ומתקשרים היטב עם השבילים בהם נוסעים. ספורטסמן כולל אגזוז כפול, מערכת פנסים כפולה מלפנים ומערכת תאורה כפולה מאחור, חישוקים (ג'נטים) מאלומיניום, תאי אחסון ועוד כל מיני תוספות, שבהחלט מצדיקות את מחירו – כ- 80 אלף שקל.

טרקטורוני ספורטסמן – ביצועים משוכללים

הביצועים שמדגימים בשטח טרקטורוני סופרטסמן של פולריס הם לא פחות ממעולים. כך למשל, בזכות מערכת המתלים המשופרת הם נחשבים לטרקטורונים בעלי תכונות ייחודיות של רכות, גמישות והיגוי קל ומדויק, המתאים גם לחובבני הז'אנר.

ספורסטמנים מאפשרים לעשות סיבוב חד, חלק ומהיר, בלי להחליק את הזנב ותוך שמירה על אחיזה מעולה לאורך כל הסיבוב. זהו טרקטורון שקט יחסית המעניק לרוכביו תחושה כאילו הם נוהגים במכונית פרטית ואפילו לא דורשים שימוש בבלמים בירידות.

טרקטורוני ספורטסמן – כלי רכב מבית טוב

את טרקטורוני ספורטסמן מייצרת חברת פולאריס, הנחשבת לחברת טרקטורונים השנייה בגודלה בעולם אחרי ימאהה, כאשר מידי שנה היא מגלגלת החוצה מעל 400 אלף רכבים. בישראל היא מחזיקה ברוב נתח השוק וזוכה לפופולאריות ואהבה אצל הצרכן המקומי.

בשנים האחרונות החברה הבינה כי ספורטסמן זה כבר לא אותו רכב איטי המיועד לעבודה בשדה אלא כלי שטח המתאים הן לטיולים משפחתיים והן לחובבי ספורט אקסטרים. זו הסיבה כי החברה החליטה להוסיף לטרקטורונים דיפרנציאל אחורי ההופך אותו לכלי שטח בטיחותי ואמין.


 
גלריית תמונות
© כל הזכויות שמורות ל Hametaylim - טיולים בארץ ובחו"ל 2009-2010