טיול מאורגן ליפןהמחשבה על טיולים מאורגנים ליפן היא מעט מבלבלת. האם התמונות שראינו מטוקיו המתקדמת והעתידנית קשורות בצורה כלשהי לתמונות מהעיר קיוטו בפריחת הדובדבנים המיוחדת? לכפרים הציוריים, הרי געש והמנזרים המסורתיים?

טיול מאורגן ליפן צילום: גילי חסקין, אתר בנצי גלובל.

התשובה היא כן. אולם על מנת שנוכל להבין את המדינה הזאת חייבים להביא בחשבון את ההיסטוריה, התרבות והשילוב של שניהם בתוך מדינת האיים הנמצאת בצפון מערב האוקיינוס השקט.

התקשרו עכשיו להזמנת טיול מאורגן ליפן - 052-9977710


החלה ההרשמה לטיולים ליפן בפסח 2012.


תאריך יציאה: 21.04.2011( ניתן להירשם למידע אודות הטיולים הקרובים בטלפון או דרך צור הקשר באתר)אינפורמציה נוספת על יפן -


יפן מורכבת מארבעה איים מרכזיים – הוקאידו, הונשו, שיקוקו וקיושו. מבחינת שטחה היא אינה מהמדינות הגדולות בעולם, אך היא מדינה דומיננטית בתחומים רבים כגון התעשייה, הכלכלה, ההיסטוריה, התרבות והדת.

השפעה סינית חזקה

בשל הקרבה היחסית לסין, הושפעה יפן בתחילת דרכה מהתרבות הסינית ואף אימצה את הכתב הסיני ואיתו כמה מהמנהגים התרבותיים - דתיים שלה. עם השנים, יפן הטביעה את חותמתה על התחומים הללו ושינתה אותם לגמרי.

הקיסרים והשלטון

יפן עברה תהפוכות שלטוניות רבות במרוצת השנים. לפי המסורת, הקיסר היפני הראשון, ג'ימו טנו, שקיבל את כוחו מאלת השמש אמאטראסו היה הראשון משושלת שהייתה הכח המוביל ביפן במשך אלפי שנים.

טיול מאורגן   צילום: גילי חסקין, אתר בנצי גלובל.

הסמוראים

בתחילתו של האלף הראשון לספירה הכח עבר מהקיסר אל האריסטוקרטיה והפך את הקיסרות למעין בובה על חוטים. בכל איזור שלט ביד רמה אדון (Daimyo), אשר תחתיו שירתו מספר רב של לוחמים סמוראים – מעין שכירי חרב או משרתים של האדון, אשר בתמורה לשירותיהם קיבלו מנות ספורות של אורז שהספיקו למחייתם.

תפקיד הסמוראי עבר מאב לבן ונוצר קשר אמיץ ורב שנים בין משפחת האדון למשפחות הסמוראים שתחתיהם. האמריקאים הגיעו ליפן במהלך המאה ה- 19 והביאו לשינויים רבים במערכת השלטונית, המשפטית והצבאית של המדינה.

מלחה"ע ה-2

במחצית המאה העשרים במלחמת העולם השנייה מטוסים יפנים תקפו עמדות אמריקניות בפרל הרבור בהוואי וכתגובה לפעולה זו השתמשה ארה"ב בפעם הראשונה והיחידה עד היום בהיסטוריה בפצצת האטום. ארה"ב תקפה בשתי ערים ביפן. הירושימה ונגאסאקי.

לא עוד מלחמה

ההשלכות להתקפה זו היו קשות סביבתית ותרבותית עבור העם היפני המובס. בסוף המלחמה הוצאה תקנה כי יפן לא תוכל להיות עוד כח צבאי. תקנה המופעלת עד היום. המעבר מהשקעה צבאית להשקעה בקידמה הטכנולוגית דווקא היה חיובי עבור יפן ומיצב אותה כמעצמה טכנולוגית עולמית.

טוקיו

בירתה של יפן,טוקיו, היא עיר שנראית כאילו יצאה מסרט מדע בדיוני. במהלך טיול מאורגן ליפן ניתן לראות מכל מקום את שלטי הניאון החזקים והגדולים שבה, את גורדי השחקים המרשימים ואת האנשים המתלבשים בצורה הצבעונית ביותר בעולם. טוקיו היא עיר מרכזית ביפן כבר מאות שנים ואם יודעים להתמצא בה, ניתן למצוא בה עדיין מקומות עם קסם וסגנון מסורתי.

יפן   צילום: גילי חסקין, אתר בנצי גלובל.

טיול מאורגן ליפן – טבע פסטורלי

העם היפני היה ונשאר עם שמחובר לטבע ולסביבה וניתן לראות זאת לכל אורך המסע ביפן. כשיוצאים קצת ממרכזי הערים הגדולות אל עבר הכפרים והטבע יפן הופכת את עורה והופכת למה שכולנו שמענו ודמיינו – אלו השרידים של יפן המסורתית והפיאודלית.

החצרות הבנויות בצורה סימטרית, מנזרי הזן השונים, ההרים המרהיבים, הפריחות והנופים הפסטורליים – יש משהו פראי בטבע ביפן, ועם זאת אסתטי עד מאד.

לסיכום

טיול מאורגן ליפן הוא טיול מעניין, רוחני ומרתק אל מדינה שהשינוי בה עדיין מתרחש. כיום ניתן לראות ביפן רצף של התפתחות טכנולוגית אדירה. מהאיזורים הכפריים שהם נקודת ההתחלה ועד הערים הגדולות המרהיבות, ובמיוחד טוקיו.

התקשרו עכשיו להזמנת טיול מאורגן ליפן - 052-9977710

לחצו כאן לחזרה אל העמוד הראשי של טיולים מאורגנים לחו"ל.

 

 
גלריית תמונות
© כל הזכויות שמורות ל Hametaylim - טיולים בארץ ובחו"ל 2009-2010