דולומיטים


כולם מדברים על דולומיטים

אתם מתכננים חופשת סקי ומתלבטים לאיזה יעד כדאי לכם לנסוע הפעם? אין ספק כי יש מגוון גדול ומפתה של אתרי סקי בעולם כולו, אך אם אתם בוחרים שלא להרחיק יתר על המידה, סביר להניח שאירופה תהיה היעד המועדף עליכם לחופשת הסקי הקרובה.

יבשת אירופה מלאה היום באתרי סקי מסוגים שונים. אין ספק, שאחד מאתרי הסקי המפורסמים ביותר, אלו הם הרי האלפים. אלא שהרי האלפים הם ענקיים, ולרוב נהגו לחלק אותם ליחידות שונות. יחידה אחת של האלפים נקראת הרי הדולומיטים. הרי הדולומיטים שייכים לצפון איטליה החל מסוף מלחמת העולם הראשונה, והם מהווים מוקד נהדר לחופשות סקי, וגם לאטרקציות נוספות שאפשר לבלות בהן במהלך השהות.

אז מה קורה בדולומיטים?


לפני שנסביר למה דולומיטים הם נהדרים עבור חופשת סקי, כדאי לקרוא עליהם קצת רקע כללי. רכס ההרים הנ"ל מחולק למעשה לשני רכסים שונים: דולומיטים מערביים ודולומיטים מזרחיים. המתחם שמפריד בין הרכסים מורכב מארבעה קרחונים ענקיים. הדולומיטים קיבלו את שם, על שם האדם שחקר אותם - דה דולומייה, אשר הגיע למסקנה גם כי הסלע שלהם מורכב מסלע שנקרא היום סלע הדולומיט.

דולומיטים - מזג אוויר קר במיוחד

אם אתם מתכננים לעצמכם חופשה על אחד מההרים של דולומיטים, כדאי שתתכוננו מראש עם ציוד מתאים. מזג האוויר על דולומיטים, גם בשיא הקיץ - הוא מזג אוויר קר במיוחד, שלא לדבר כמובן על חודשי החורף, כאשר מזג האוויר הוא מושלג. ככל שאתם מטפסים למעלה יותר ויותר - כך אתם צריכים יותר ביגוד חם. בחודשי הקיץ בעמקים של דולומיטים, יתכן שחולצה קצרה תספיק לכם, אך כדאי להצטייד גם בארוכה.

מגוון הצעות שמחכות לכם

כשאתם יוצאים לחופשה על הרי דולומיטים יש לכם מגוון של אטרקציות למצות באזור. אתם יכולים כמובן לצאת לחופשת סקי באחד מכפרי הסקי שיש באזור. אתם יכולים לצאת לאטרקציות נוספות של מסעדות ובתי קפה, ויש אפילו פארק שעשועים לילדים. אל תשכחו לבקר בכפרים המקסימים, ששומרים על אורח חיים מסורתי למדי, מנותק מההוויה המערבית.


 
גלריית תמונות
© כל הזכויות שמורות ל Hametaylim - טיולים בארץ ובחו"ל 2009-2010